Fizykoterapia i Rehabilitacja
Fizykoterapia i Rehabilitacja
- Ultradźwięki – oddziaływanie na dany obszar drganiami mechanicznymi o częstotliwości wyższej niż 20 000 Hz . Mają działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przekrwienne, zmniejszają napięcie mięśni, zwiększają
rozciągliwość tkanki łącznej w bliznach, przyspieszają gojenie ran. - Fala uderzeniowa – jest nowoczesną, wysoce efektywną metodą leczenia, która wykorzystuje lecznicze cechy fali akustycznej o specyficznych właściwościach tj. wysokim, skokowym ciśnieniu uwalnianym w bardzo krótkim czasie. Fale uderzeniowe przyspieszają proces zdrowienia poprzez stymulację metabolizmu i
pobudzenie cyrkulacji krwi, rozpuszczenie zwapniałych fibroblastów, zwiększenie produkcji kolagenu oraz zmniejszenie napięcia mięśni. - Krioterapia miejscowa – celem krioterapii jest obniżenie temperatury skóry i tkanek głębiej położonych, a
tym samym spowodowanie przekrwienia głębokiego okolicy poddanej zabiegowi. Krioterapia działa głównie przeciwbólowo i przekrwiennie. - Lampa Sollux – lampa elektryczna przeznaczona do wykonywania zabiegów ciepło-leczniczych i światłoleczniczych. Lampa z filtrem niebieskim działa przeciwbólowo, ponadto stosuje się ją w celu złagodzenia podrażnień po złuszczaniu naskórka i po jego oczyszczaniu. Światło czerwone zaś łagodzi stany zapalne i przyśpiesza gojenie ran.
- Galwanizacja – to oddziaływanie na dany obszar ciała leczniczą dawką prądu stałego. Generowany prąd odpowiada za zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych. Dzięki temu możliwa jest poprawa metabolizmu, a także zmniejszenie pobudliwości zakończeń nerwowych.
- Jonoforeza – to oddziaływanie na dany obszar ciała leczniczą dawką prądu stałego w połączeniu z lekiem w postaci maści, żeli i płynów.
- Przezskórna elektrostymulacja mięśni (Tens) – stanowi nieinwazyjny sposób zmniejszania dolegliwości bólowych. Jest alternatywą wobec farmakologicznych środków przeciwbólowych oraz zabiegów chirurgicznych.
- Prądy diadynamiczne (DD) – są to prądy o małej częstotliwości (50 Hz i 100 Hz), które mają działanie przeciwbólowe i przekrwienie. Pozwalają zmniejszać lub zwiększać napięcie mięśniowe, działają odżywczo na tkanki, odpowiadają za powstawanie skurczu mięśni w zaniku prostym.
- Laseroterapia – to oddziaływanie promieniowaniem laserowym w celu stymulacji, regeneracji i odbudowy tkanek.
- Prądy interferencyjne – to prądy impulsowe o średniej częstotliwości, modelowane w amplitudzie z małą częstotliwością. Prądy średniej częstotliwości mają w zależności od stosowanej częstotliwości działanie
przeciwbólowe, znieczulające, poprawiające trofikę czyli odżywienie tkanek, rozluźniające lub pobudzające mięśnie. - Prądy Traberta – to prądy jednobiegunowe. Ich cechą charakterystyczną jest silne działanie na wybrane struktury układu nerwowego. Zmniejszają napięcie mięśniowe i działają przeciwbólowo. Ponadto prądy te poprawiają ukrwienie i odżywienie tkanek.
- Fonoforeza – jest zabiegiem wykorzystującym właściwości ultradźwięków. Przy ich pomocy wprowadzany jest lek przeciwbólowy lub przeciwzapalny w postaci żelu.
- Fibroliza za pomocą haczyka – jest to sposób leczenia bólu układu ruchu polegający na uwalnianiu zrostów ciałek drażniących, umiejscowionych międzypowięziowo za pomocą mobilizacji przy użyciu przykładanych do skóry haczyków.
- Drenaż limfatyczny – tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzękó zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych.
Terminarz: codziennie od 8:00 do 15:30
Uwaga: Terminarz może ulegać okresowym zmianom